Cena bitcoinu poprvé od května překročila 50.000 dolarů

bitcoin

Cena nejznámější kryptoměny bitcoin dnes poprvé od května překročila hranici 50.000 dolarů (zhruba 1,1 milionu Kč). Informovaly o tom agentury Reuters a DPA. Krátce po 08:00 SELČ se bitcoin podle serveru CoinDesk prodával za 50.350 dolarů. Za posledních 24 hodin si tak připisoval přes dvě procenta.

Podle severu CNBC podpořila cenu bitcoinu dnešní zpráva, že americká platforma pro digitální převody peněz PayPal umožní svým klientům v Británii kupovat, prodávat a držet kryptoměny.

Kryptoměnová burza Coinbase navíc minulý měsíc oznámila, že nakoupí kryptoměny za půl miliardy dolarů a že bude do kryptoměn investovat deset procent svých budoucích zisků.

Na jaře se cena bitcoinu vyšplhala na rekordní maximum v blízkosti 65.000 dolarů. Následně však výrazně klesla a sestoupila až pod 30.000 dolarů. Za tímto poklesem stály z velké části obavy ohledně zásahů regulačních úřadů proti kryptoměnám, a to zejména v Číně. Peking například podnikl kroky proti tamním těžařům kryptoměn a čínská centrální banka vyzvala finanční instituce, aby přestaly poskytovat služby související s kryptoměnami.

Zdroj: ČTK

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *