Ceny ropy na dohodu OPEC+ ohledně těžební politiky reagují poklesem

Rozdílové smlouvy články Ceny ropy na dohodu OPEC+ ohledně těžební politiky reagují poklesem

Cena ropy dnes reaguje na nedělní dohodu skupiny OPEC+ poklesem. Ropný kartel začne od srpna postupně zvyšovat těžbu. Předchozí neshody skupina vyřešila novými těžebními kvótami pro několik členů.

Severomořská ropa Brent si kolem 8:45 SELČ odepisovala zhruba jedno procento na 72,89 dolaru za barel, americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) pak vykazovala pokles též přibližně o jedno procento na 71,08 dolaru za barel.

Skupina OPEC+, kterou tvoří Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci v čele s Ruskem, bude od srpna do konce roku měsíčně zvyšovat produkci o 400.000 barelů ropy denně. Ropný kartel tak chce zmírnit ceny suroviny, které během zotavování světové ekonomiky z pandemie covidu-19 vystoupaly na dvouapůlletá maxima.

Skupina se též shodla na prodloužení platnosti dohody o omezení těžby do konce roku 2022. Původně měla dohoda platit do dubna 2022. Vznikl tak manévrovací prostor pro případ, že by mutace koronaviru zkomplikovaly zotavení globální ekonomiky.

Zdroj: ČTK

Tagged , , , , ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor: KH

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com