Čína plánuje zakázat řadu průmyslových segmentů

Rozdílové smlouvy články Čína plánuje zakázat řadu průmyslových segmentů

Čínská vláda plánuje zakázat až stovky průmyslových aktivit, mezi kterými je například také těžba kryptoměn, včetně bitcoinu. Důvodem pro zákaz těchto průmyslových segmentů je údajné porušování zákonů a předpisů, plýtvání vstupními zdroji, znečišťování životního prostředí nebo jsou zkrátka považovány za nebezpečné. Těchto segmentů je dle revidovaného seznamu z roku 2011 celkem 450. 

Čína je přitom největším trhem pro počítačový hardware nezbytný pro těžbu kryptoměn. Těžba a obchodování s kryptoměnami je v Číně pod přísným dohledem již od roku 2017, kdy byla zakázána primární nabídka kryptoměn a současně bylo zrušeno několik lokálních burz pro obchod s kryptoměnami. Řada velkých firem těžících kryptoměny už byla donucena svá sídla z Číny přemístit.

Návrh zatím nestanovuje pevné datum, kdy má zákaz vejít v platnost. Veřejnost se má k této problematice vyjádřit do 7. května letošního roku.

Zdroj: CETA

Hodnocení článku

Tagged , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: barbora.denigerova

2 komentářů ke článku “Čína plánuje zakázat řadu průmyslových segmentů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com