Čína podle vlády odstraní obchodní restrikce pro zahraniční banky

Rozdílové smlouvy Novinky Čína podle vlády odstraní obchodní restrikce pro zahraniční banky

Čína odstraní obchodní restrikce pro zahraniční banky, makléřské společnosti a firmy zabývající se správou majetku. Podle státní televize to po dnešním jednání oznámila čínská vláda. Větší otevřenost čínského finančního sektoru je jedním z požadavků Washingtonu, který nyní s Pekingem vede rozhovory o ukončení obchodní války, upozorňuje agentura Reuters.

Kabinet rovněž uvedl, že Čína bude podporovat místní samosprávy ve snaze přilákat více zahraničních investic. Stabilizace zahraničních investic je součástí úsilí Pekingu o podporu domácí ekonomiky, na kterou má obchodní válka s USA negativní dopad.

Analytici podle průzkumu agentury Reuters předpokládají, že hrubý domácí produkt (HDP) Číny se v letošním roce zvýší o 6,2 procenta, tedy nejpomalejším tempem za téměř 30 let. V příštím roce očekávají další zvolnění růstu na 5,9 procenta, a to navzdory stimulačním opatřením Pekingu.

Spojené státy a Čína spolu už od loňského roku vedou obchodní válku, v jejímž rámci na sebe vzájemně uvalují cla. Americký prezident Donald Trump viní Čínu z řady nekalých obchodních praktik, které podle něj poškozují americké podniky.

Zdroj: ČTK

Hodnocení článku

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: J.A.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com