Ropa v důsledku obchodní války mezi USA a Čínou zlevňuje

Rozdílové smlouvy články Ropa v důsledku obchodní války mezi USA a Čínou zlevňuje


Ropa v důsledku eskalace obchodní války mezi USA a Čínou zlevňuje. USA i Čína zavádí od pondělí balíček nových cel a dalších obchodních bariér. Tyto aktivity běžně zvyšují nejistoty na finančních trzích. S tím klesá i důvěra obchodníků.

Ropa typu Brent zlevnila v pondělí ráno o 22 centů, tedy o 0,4 %. Obchoduje se nyní okolo 59 dolarů za barel. Ropa typu WTI zlevnila pouze o 2 centy a obchoduje se nyní okolo 55 dolarů za barel. 

USA zavádí například 15 % clo na obuv, chytré hodinky a ploché televize. Čína zavádí 5% cla proti ropě z USA. Prezident Trump stále ujišťuje, že se obě strany ke konci měsíce sejdou a pokusí se najít řešení. Tato obchodní válka k dnešnímu dni trvá bezmála jeden rok. Celý svět by si v dobách, kdy hrozí globální finanční krize, přál, aby tato válka skončila. Pokud finanční krize udeří, tak tato obchodní válka bude jedním z důvodů jejího vzniku.

Tagged , , , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: J.A.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com