Čínský výrobce počítačů Lenovo zvýšil zisk o 111 procent

Rozdílové smlouvy články Čínský výrobce počítačů Lenovo zvýšil zisk o 111 procent


Čínský výrobce počítačů Lenovo Group zvýšil v prvním finančním čtvrtletí čistý zisk o 111 procent na 162 milionů dolarů (3,8 miliardy Kč) a překonal odhady. Největší výrobce osobních počítačů na světě těžil ze svého rekordního podílu na trhu, který podle jeho dnešního sdělení v tříměsíčním období do konce června činil 25,1 procenta.

Analytici oslovení agenturou Refinitiv odhadovali čistý zisk pouze ve výši 154 milionů dolarů. Firma dnes nicméně varovala, že výhled do budoucna zůstává nejistý kvůli čínsko-americké obchodní válce.

Americký prezident Donald Trump tento týden uvedl, že odloží uvalení dalších desetiprocentních cel na čínské výrobky včetně tabletů a přenosných počítačů až na prosinec. Cla na stolní počítače ale budou platit už od září.

Globální trh s počítači vzrostl v červnovém kvartálu o 1,5 procenta, napsala agentura Reuters. V předchozích dvou čtvrtletích klesal.

Zdroj: ČTK

Hodnocení článku

Tagged

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: katerina.stejskalova

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com