Hongkong podpoří ekonomiku 19 miliardami HKD

Rozdílové smlouvy články Hongkong podpoří ekonomiku 19 miliardami HKD


Hongkongská vláda dnes ohlásila balíček opatření na podporu ekonomiky v hodnotě 19,1 miliardy hongkongských dolarů (56,3 miliardy Kč/2,44 miliardy USD). Asijské finanční centrum je pod tlakem domácích nepokojů i obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou, uvedla agentura Reuters.

Opatření zahrnují subvence pro znevýhodněné a obchodní podniky, sdělil ministr financí Paul Chan a dodal, že hongkongská vláda zřejmě sníží prognózu růstu hrubého domácího produktu na letošní rok na nulu až jedno procento z dříve očekávaných dvou až tří procent.

Správkyně Hongkongu Carrie Lamová minulý týden varovala, že příští pokles zasáhne ekonomiku města jako „cunami“, a že její administrativa si bude v podpoře růstu počínat „odvážněji“.

V dubnu až červnu ekonomika Hongkongu podle předběžných údajů vzrostla o 0,6 procenta, v souladu s tempem prvního čtvrtletí, ale mnohem méně, než očekávali ekonomové. Údaje za druhé čtvrtletí a nejnovější ekonomické prognózy budou zveřejněny 16. srpna.

Zdroj: ČTK

Hodnocení článku

Tagged

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: katerina.stejskalova

Jeden komentář ke článku: “Hongkong podpoří ekonomiku 19 miliardami HKD

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com