ČNB ponechává sazby na současné úrovni

Rozdílové smlouvy články ČNB ponechává sazby na současné úrovni

Ve středu minulého týdne zasedala bankovní rada České národní banky, aby při dalším hlasování rozhodla o vývoji úrokových sazeb.

Pět členů bankovní rady hlasovalo pro ponechání sazeb na současné úrovní, zbylí dva hlasovali pro zvýšení. Základní úroková sazba, od které se mimo jiné odvíjejí taky sazby komerčních úvěrů, tedy zůstává na současných dvou procentech. 

Naposledy bankovní rada odhlasovala zvýšení sazeb v květnu letošního roku, a to o čtvrt procentního bodu. Srpnová makroekonomická prognóza se podle guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka naplňuje, přičemž mírně rychleji rostou ceny a mzdy.

Aktuální prognóze odpovídá také mírný nárůst tržních úrokových sazeb ve druhé polovině letošního roku. Zásadní roli v rozhodnutí tak hraje především nepříznivá zahraniční situace. Ke snížení sazeb by mohlo dojít v příštím roce, kdy dle prognózy dojde na českou ekonomiku postupné ochlazení růstu a poklesnou domácí inflační tlaky.

Hodnocení článku

Tagged , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: Marketa Fryckova

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com