Dolar na tříměsíčním minimu

Rozdílové smlouvy články Dolar na tříměsíčním minimu

Středeční prohlášení představitelů FEDu poslalo hodnotu dolar indexu k tříměsíčnímu minimu. Během letošního roku zřejmě skutečně dojde ke snížení úrokových sazeb, dle analytiků k tomu s největší pravděpodobností dojde ještě během letních měsíců. Základní úroková sazba má do konce roku klesnout až o 75 bazických bodů. FED tak stejně jako Evropská centrální banka plánují v důsledku globálního ekonomického ochlazení uvolňovat svou monetární politiku.

Hodnotě dolaru by významně pomohlo uzavření dohody mezi USA a Čínou, která by uvolnila stávající obchodní tenze. Hlavy obou států se mají setkat během tohoto týdne na summitu zemí G20 v Japonsku. Analytici však významný posun v jednáních neočekávají.

Hodnota dolaru tak vůči euru klesla o 0,67 procenta a měnový pár EUR/USD se obchodoval v poměru 1,1368, čímž spadl na své minimum z konce března letošního roku. Hodnota dolar indexu klesla o 0,42 procenta na hodnotu 96,219 (taktéž minimum z konce března letošního roku). Japonský jen je i nadále vyhledáván jako nejbezpečnější přístav a jeho hodnota vůči dolaru vzrostla na své pětiměsíční maximum, kdy měnový pár USD/JPN se obchodoval v poměru 107,045.

Hodnocení článku

Tagged , , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: marek.winkler

Jeden komentář ke článku: “Dolar na tříměsíčním minimu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com