Britská centrální banka zhoršila odhad růstu ekonomiky

Rozdílové smlouvy články Britská centrální banka zhoršila odhad růstu ekonomiky
 

Britská centrální banka snížila odhad růstu britské ekonomiky ve druhém čtvrtletí na nulu. Základní úrokovou sazbu ale na dnešním zasedání měnového výboru podle očekávání nechala beze změny na 0,75 procenta. Banka zdůraznila, že úroky bude potřeba zvyšovat mírně a postupně tak, aby Británie omezila škody, které by způsobil její odchod z Evropské unie bez dohody.

Britské hospodářství bude podle centrální banky ve druhém kvartálu stagnovat. Ještě minulý měsíc banka očekávala, že ekonomika vykáže růst o 0,2 procenta.

Bank of England zdůraznila rizika vyplývající z napětí v globálním obchodě a rostoucí obavy z brexitu bez dohody. V hodnocení výhledu globální ekonomiky se tak britská centrální banka shoduje s centrálními bankami eurozóny, USA a Japonska, které tento týden signalizovaly případné další stimulační opatření.
(ČTK) 

Tagged ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor: AH

Jeden komentář ke článku: “Britská centrální banka zhoršila odhad růstu ekonomiky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com