Donald Trump předložil návrh státního rozpočtu na příští rok

Rozdílové smlouvy články Donald Trump předložil návrh státního rozpočtu na příští rok

Výdaje federálního rozpočtu jsou navrženy ve výši 4,8 bilionu dolarů. Posílí výdaje na obranu i protiimigrační opatření. Sníží se rozpočet pro sociální politiku.

Armádní výdaje mají stoupnout o tři desetiny procenta na více než 740 miliard dolarů. Více peněz chce vláda také na pomoc válečným veteránům. Donald Trump rovněž Kongres žádá o dodatečné dvě miliardy dolarů na výstavbu zdi na hranicích s Mexikem nebo 15,6 miliardy dolarů pro Agenturu na ochranu hranic. Dalších bezmála deset miliard by mělo jít na další protiimigrační opatření, což představuje meziroční nárůst téměř o čtvrtinu.

Na druhé straně Trump plánuje drakonické škrty v oblasti výdajů na sociální politiku. Program sociálního zabezpečení, z něhož je mimo jiné financována pomoc znevýhodněným pracovníkům, bude pravděpodobně krácen o deset miliard dolarů. Stejnou částku chtěl totiž americký prezident na sociální oblasti ušetřit už loni. Donald Trump však už na svém twitterovém účtu podobné informace dementoval s tím, že sociální zabezpečení je ohroženo jedině demokraty, kteří se podle něho snaží prosadit opatření, jež by zničila „naši velkou ekonomiku“.

Tagged ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: aneta.prozrova

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com