ECB odkládá zvýšení úrokových sazeb

Rozdílové smlouvy články ECB odkládá zvýšení úrokových sazeb

Vedení Evropské centrální banky (ECB) rozhodlo, že odloží zvýšení úrokových sazeb v eurozóně nejdříve do roku 2020. Poměrně uvolněná monetární politika spojená s levnými bankovními půjčkami bude i nadále pokračovat.

ECB zároveň také snížila svou oficiální predikci ekonomického růstu a inflace v eurozóně. V kombinaci s nejistou politickou situací v řadě zemí eurozóny utrpělo euro poměrně značné ztráty.

V návaznosti na výše uvedené události utrpělo euro svůj největší pád vůči dolaru od poloviny roku 2017 a měnový pár EUR/USD se obchodoval v poměru 1,11765.

Na prohlášení ECB reagovaly také ostatní měny mimo eurozónu. Například švédská koruna klesla vůči dolaru na své minimum z prosince 2015 a měnový pár USD/SEK se obchodoval v poměru 9,476, vůči euru poklesla švédská koruna o 0,66 procenta. Maďarský forint oslabil vůči dolaru o 1,38 procenta a vůči euru poklesl o 0,2 procenta.

ECB odkládá zvýšení úrokových sazeb
Hodnocení článku

Tagged , ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor: Marketa Fryckova

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com