Šéf Tesly Elon Musk klesá v žebříčku nejbohatších, v pondělí byl až třetí

Rozdílové smlouvy články Šéf Tesly Elon Musk klesá v žebříčku nejbohatších, v pondělí byl až třetí

Šéf americké automobilky Tesla Elon Musk, který se minulý týden přičinil o cenový propad nejznámější kryptoměny bitcoin, sám klesá v žebříčku nejbohatších podle indexu Bloomberg Billionaires. V pondělí v něm skončil až třetí za prvním Jeffem Bezosem, který řídí Amazon, a druhým Bernardem Arnaultem, vlastníkem koncernu s luxusním zbožím LVMH a zároveň nejbohatším Evropanem. Příčinou je pokračující propad ceny akcií Muskovy automobilky. Začátkem ledna byl Musk nejbohatším člověkem světa.

Akcie Tesly na začátku týdne odepsaly přes dvě procenta a za poslední tři měsíce už ztrácejí téměř 30 procent. Hodnota majetku 49letého inovativního podnikatele prochází výkyvy právě kvůli jeho velkému podílu v tomto výrobci elektromobilů. Od ledna se tak hodnota Muskova majetku snížila o 24 procent na 160,6 miliardy dolarů (3,34 bilionu Kč). Bezos odsunul Muska z prvního místa v březnu.

Muska řadí na třetí místo ve svém žebříčku miliardářů i konkurenční žebříček časopisu Forbes. Ten jeho majetek ale odhaduje na 146,5 miliardy dolarů. Údaje pro své žebříčky média většinou získávají z veřejných zdrojů o vývoji cen akcií, nemovitostí a uměleckých děl – nejsou proto přesná a někdy bývají i sporná.

Zdroj: ČTK

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor: KH

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com