Evropská unie chystá přísnější pravidla pro antitrustovou politiku

Rozdílové smlouvy články Evropská unie chystá přísnější pravidla pro antitrustovou politiku

Strategický dokument Evropské komise, který má být zveřejněn v březnu, hovoří mimo jiné o agresivnějším postupu vůči zahraničním firmám, jež využívají neférové státní dotace.

Evropská unie si od zpřísnění pravidel pro hospodářskou soutěž slibuje posílení evropského průmyslu nejen doma, ale i ve světě. „Naším plánem není ochrana nekonkurenceschopných firem nebo posílení protekcionistických politik. Zároveň ale Evropská unie nemůže přihlížet, jak třetí země využívají nástrojů pro neférovou hospodářskou soutěž na světových trzích,“ píše se mimo jiné v dokumentu, na který odkazuje agentura Reuters.

Unie tak chce vyslyšet početné hlasy nejen ze strany členských zemí EU, ale i domácích firem, které si na neférové praktiky ze strany třetích zemí stěžují. Připravovaná strategie má varovat vlády třetích zemí před podporováním jejich firem při soutěžení na jednotném evropském trhu. V dokumentu se hovoří o možnosti jejich přístup na něj omezit nebo mu zcela zabránit, pokud dojde k porušení pravidel hospodářské soutěže. „Evropská unie zmobilizuje veškeré relevantní nástroje, včetně obchodních dohod, ochrany duševního vlastnictví, finančních nástrojů k tomu, aby vliv neoprávněných výhod eliminovala,“ píše se také v materiálu.

Tagged ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com