Fair Credit poskytla půjčky za 490 mil. Kč, o 94 milionů více

Rozdílové smlouvy články Fair Credit poskytla půjčky za 490 mil. Kč, o 94 milionů více


Společnost Fair Credit poskytla v prvním pololetí půjčky za 490 milionů korun, což je meziroční nárůst o 94 milionů. ČTK to řekl generální ředitel společnosti Fair Credit Tomáš Konvička. Fair Credit je druhou největší firmou na trhu menších půjček poskytovaných prostřednictvím obchodních zástupců do domácností klientů. Lídrem tohoto trhu je Provident Financial.

„V pololetí jsme se dostali do zisku 46 milionů korun. Firma tak plní stanovený byznys plán, proto za celý rok 2019 očekáváme konsolidovaný zisk 150 milionů Kč,“ komentoval výsledky generální ředitel Fair Creditu Tomáš Konvička. Výnosy Fair Creditu dosáhly v pololetí 340 milionů korun, meziročně o téměř čtvrtinu více. Společnost na splátkách úvěrů vybrala 597 milionů korun, o 11,5 procenta meziročně více. „Fair Credit je na dobré cestě splnit svůj celoroční cíl, jímž je poskytnout nové půjčky 1,1 miliardy korun,“ dodal.

Jak upozornil, Fair Credit zamítá až 30 procent všech žádostí o úvěr. U 70 procent již schválených půjček výši úvěru snižuje s ohledem na reálné možnosti klienta. V posledním roce firma eviduje lepší platební morálku při splácení úvěrů, za čímž pravděpodobně stojí dobrá ekonomická situace. Dlouhodobě není schopno své závazky splácet osm procent klientů, což je zhruba o polovinu méně, než byl průměrný stav v minulých letech, podotkl Konvička.

Podíl 91 procent ve společnosti drží Martin Nejedlý. Ten loni získal podíl Petra Stuchlíka, který byl v té době jedničkou kandidátky hnutí ANO do komunálních voleb v Praze. Stuchlíkovo angažmá ve Fair Creditu totiž vzbudilo kritiku.

Česká národní banka uložila před několika týdny společnosti Fair Credit International pokutu deset milionů Kč. Firma podle regulátora v dřívějších letech mimo jiné nabírala stamiliony korun pro svůj byznys prostřednictvím dluhopisů, aniž nabídla investorům dostatečnou informační podporu pro jejich investici ve formě takzvaného prospektu. Firma považuje trest za neadekvátní.

Zdroj: ČTK

Hodnocení článku

Tagged ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: katerina.stejskalova

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com