Hyundai plánuje v Nošovicích výrobu elektromobilu Kona

Rozdílové smlouvy články Hyundai plánuje v Nošovicích výrobu elektromobilu Kona

Jihokorejská automobilka Hyundai plánuje ve svém českém závodě v Nošovicích už v příštím roce začít vyrábět elektromobil Kona. Hodlá proto v Nošovicích ještě letos investovat 105,7 miliardy wonů (2,1 miliardy Kč), informovala jihokorejská média. Nošovická továrna ke zprávě neposkytla žádný komentář. Plně elektrický model Kona má být prvním elektromobilem Hyundai, který se bude vyrábět mimo Koreu.

Mluvčí továrny v Nošovicích Petr Vaněk dnes ČTK řekl, že firma tuto záležitost zatím nebude komentovat. Už v květnu mluvčí uvedl, že letošní rok je rokem příprav na velkou modelovou ofenzivu, která přijde v roce 2020. „Ale žádné bližší detaily, to znamená kolik modelů, kdy přesně, jaké konkrétní modely, rozhodně v tuto chvíli nemůžeme poskytnout,“ uvedl tehdy Vaněk.

Hyundai podle médií chce v roce 2020 v České republice vyrobit 46.000 elektromobilů Kona. To je téměř stejný počet, jaký má letos sjet z výrobních linek v jihokorejském Ulsanu, uvedl server Business Korea.

Automobilka plánuje vytvořit z Nošovic svou zámořskou základnu pro výrobu ekologických vozů. Už dříve tam začala produkovat hybridní verzi modelu Tucson.

Zdroj: CTK

Hodnocení článku

Tagged

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: katerina.stejskalova

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com