Francie možná zavře další jaderné reaktory dříve, než se předpokládalo

Rozdílové smlouvy články Francie možná zavře další jaderné reaktory dříve, než se předpokládalo

Dva jaderné bloky by mohly dosloužit v letech 2025 až 2026, pokud k tomu budou příhodné podmínky na energetickém trhu. Stalo by se tak o několik let dříve, než se původně čekalo.

Francouzská vláda má v plánu do roku 2035 zavřít celkem čtrnáct reaktorů, čímž by se podíl jaderné energie na energetickém mixu země snížil ze současných 75 na 50 procent. Dva reaktory, o kterých je řeč, jsou v současnosti nejstarší, které má Francie v provozu. Původně se počítalo, že budou odstaveny až v roce 2027 nebo 2028.

„Jestliže dojde k takovému vývoji na trhu s elektřinou, který k uzavření nejstarších dvou jaderných reaktorů vytvoří příhodné podmínky, mohly by být odstaveny v letech 2025 až 2026,“ píše se v dokumentu k veřejné konzultaci francouzské energetické politiky, na něhož odkazuje agentura Reuters. Rozhodnutí by podle materiálu muselo být učiněno už v roce 2023.

Státem kontrolovaná energetická společnost EDF provozuje ve Francii celkem 58 jaderných reaktorů. Vláda podle ní v současné době zkoumá možnosti, jak uzavírat další bloky, aby byl do roku 2035 splněn cíl postupného snižování závislosti na jaderné energii.

Hodnocení článku

Tagged ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: aneta.prozrova

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com