Švýcarské banky objevují kouzlo kryptoměn

Rozdílové smlouvy Novinky Švýcarské banky objevují kouzlo kryptoměn

Alpská velmoc platí za finančně konzervativní zemi, což se dá říci o tamním bankovním sektoru. Přesto už se některé švýcarské finanční domy otevřely světu kryptoměn.

Přestože jsou takové banky ve Švýcarsku stále v naprosté menšině, curyšská SEBA Bank AG už loni v listopadu získala licenci na poskytování svých služeb v kryptoměnách. Nyní už spravuje majetek v digitálních měnách v objemu převyšujícím sto milionů dolarů.

Banka má oprávnění vést bankovní účet v kryptoměnách, stejně u ní uložený majetek skrze kryptoměnové obchodování zhodnocovat. SEBA Bank se také daří své služby v sektoru digitálních měn nabízet za hranicemi Švýcarska. Mezi její působiště patří například Spojené státy, Hong Kong, Singapur, ale také několik evropských zemí včetně Rakouska, Francie, Itálie nebo Německa.

SEBA Bank ale není první švýcarskou bankou, která nahlédla do světa kryptoměn. Například už v roce 2017 začala nabízet správu bitcoinového majetku banka Falcon Group. Podle analytiků jde o nezadržitelný trend, který je sice stále ještě ve svých počátcích, avšak s velkým růstovým potenciálem.

Hodnocení článku

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: J.A.

Jeden komentář ke článku: “Švýcarské banky objevují kouzlo kryptoměn

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com