Inflace na Slovensku zvolnila na téměř tříleté minimum 1,8 pct.

Rozdílové smlouvy Novinky Inflace na Slovensku zvolnila na téměř tříleté minimum 1,8 pct.

Zboží a služby na Slovensku v červnu zdražily v meziročním srovnání nejméně od podzimu 2017. Tempo inflace zvolnilo čtvrtý měsíc po sobě, a to na 1,8 procenta ze dvou procent v květnu, informoval dnes slovenský statistický úřad.

Spotřebitelské ceny v červnu proti stejnému období loni stouply ve všech sledovaných sektorech s výjimkou oděvů a obuvi, jakož i dopravy, kde ceny klesly i kvůli levnějším pohonným hmotám.

Navzdory zpomalování tempa inflace rostou ceny zboží a služeb v zemi pod Tatrami nadále rychleji než v průměru za celou eurozónu, jejímž členem je i Slovensko. Tempo meziročního růstu spotřebitelských cen v eurozóně podle rychlého odhadu evropského statistického úřad Eurostat v červnu zrychlilo na 0,3 procenta z květnových 0,1 procenta.

V České republice inflace na rozdíl od Slovenska tempo zrychlila, a to na 3,3 procenta z 2,9 procenta v květnu.

Slovenští statistici uvedli, že při výpočtu červnové inflace se vrátili k tradiční metodice výpočtu. V předchozích měsících zjišťování cen ovlivnila karanténní omezení, kvůli kterým bylo uzavřeno mnoho prodejen.

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor:

Jeden komentář ke článku: “Inflace na Slovensku zvolnila na téměř tříleté minimum 1,8 pct.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com