Petříček bude jednat s Rakouskem a Slovenskem o otevření hranic

Rozdílové smlouvy články, Novinky Petříček bude jednat s Rakouskem a Slovenskem o otevření hranic

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) bude dnes jednat s představiteli Slovenska a Rakouska o harmonogramu pro otevření hranic. Debatovat budou o uvolnění režimu pro turisty a o podmínkách, za kterých by bylo možné cestovat i bez povinných testů na koronavirus nebo bez povinnosti karantény. V pondělí Petříček uvedl, že původně se počítalo s otevřením hranic k 8. červnu, vzhledem k epidemiologické situaci by mohlo nastat i dříve.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v pondělí po jednání vlády uvedl, že od 8. června by Česko mohlo zrušit povinný test na koronavirus při návratu ze zemí, které budou z epidemiologického hlediska nerizikové. Slovensko i Rakousko zařadil mezi státy, které tuto podmínku v současnosti splňují.

Česko jedná se Slovenskem a Rakouskem o uvolnění hraničního režimu už několik týdnů. Podle Petříčka jsou jednání s Rakouskem nejpokročilejší, Slovensko se ke snížení ochrany hranic staví opatrněji.

Zdroj: ČTK

Hodnocení článku

Tagged ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: Ema Ducakova

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com