IPO Saudi Aramco je tu. Těsně překoná Alibabu

Rozdílové smlouvy Novinky IPO Saudi Aramco je tu. Těsně překoná Alibabu

Dlouho očekávaná událost je konečně tady. Největší společnost světa vstupuje na burzu v kursu 8,53 dolaru za akcii. O 600 milionů dolarů tak překoná IPO čínského internetového obchodu Alibaba z roku 2014.

Celkový objem získaných peněz z úpisu akcií by při nastavené výchozí ceně akcií na 8,53 dolaru za kus mohl dosáhnout hranice 25,6 miliard dolarů. Dosud největší IPO, ke kterému došlo před pěti lety byl o 600 milionů dolarů nižší. Saudi Aramco tak s největší pravděpodobností vstoupí do historie jako největší společnost světa, které se podařilo dosáhnout nejobjemnějšího IPO.

Ocenění společnosti, z něhož se vyvolávací kurs akcie vypočítal, dosáhlo hodnoty 1,7 bilionu dolarů. To je témě v polovině intervalu 1,5 až 2 biliony dolarů, o kterém se v této souvislosti hovořilo nejčastěji. Právě o horní hranici dlouho usiloval saúdský korunní princ Muhammad bin Salmán, který si od IPO slibuje získání zdrojů potřebných pro inovaci celé saúdskoarabské ekonomiky.

Jenže poradci mu doporučovali cenu společnosti snížit, aby příliš neodrazovala investory. Vzhledem k tomu, jak velkého zisku Saudi Aramco v minulosti dosáhlo, by počáteční kurs akcií odvození z dvoubilionové ceny společnosti mohl být nadsazený. Očekává se, že Saudi Aramco vstoupí na burzu kolem 12. prosince. Obchodována bude zatím jen na lokálním trhu, časem by se mohla dostat i na burzy zahraniční.

Hodnocení článku

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: J.A.

Jeden komentář ke článku: “IPO Saudi Aramco je tu. Těsně překoná Alibabu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com