Italské platební firmy Nexi a SIA fuzují a chtějí expandovat

Rozdílové smlouvy Novinky Italské platební firmy Nexi a SIA fuzují a chtějí expandovat

Největší italská platební firma Nexi se spojí s konkurentem SIA. Vznikne tak digitální gigant s ročními příjmy 1,8 miliardy eur (48,8 miliardy Kč), který chce expandovat dál do Evropy. Uvedla to dnes agentura Reuters. Firmy jednaly o fúzi déle než půl druhého roku. Podle společnosti Jefferies mají na italském trhu společný podíl asi 70 procent.

Firmu SIA nepřímo ovládá italský stát, a to prostřednictvím investiční banky Cassa Depositi e Prestiti (CDP). Ta by měla v nově vznikající firmě držet zhruba čtvrtinový podíl. Generálním ředitelem bude dosavadní šéf společnosti Nexi Paolo Bertoluzzo. Ročně by měla nová firma zpracovat více než 21 miliard transakcí, uvedly podniky.

Sektor platebních služeb nyní prochází vlnou fúzí a akvizic. Francouzská společnost Worldline se například letos dohodla na spojení s rivalem Ingenico. Díky smlouvě za 7,8 miliardy eur vznikne čtvrtý největší poskytovatel platebních služeb na světě.

Italský trh digitálních plateb dosud za ostatními evropskými zeměmi zaostával. Podle agentury Reuters se očekává, že katalyzátorem jeho růstu se nyní stane koronavirová krize.

Zdroj: ČTK

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: EL

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com