Odbyt Tesly ve čtvrtletí prudce vzrostl, dosáhl nového rekordu

Rozdílové smlouvy Novinky Odbyt Tesly ve čtvrtletí prudce vzrostl, dosáhl nového rekordu

Americký výrobce elektromobilů Tesla v letošním třetím čtvrtletí zvýšil odbyt meziročně o 44 procent na rekordních 139.300 vozů. Překonal tak očekávání analytiků, kteří odbyt v anketě agentury Reuters odhadovali na 134.720 vozů. Zklamal ale odbyt vozů Model 3. Tesla dnes rovněž uvedla, že ve třetím čtvrtletí vyrobila 145.036 vozů.

Produkce Tesly se tak meziročně zvýšila zhruba o polovinu a proti druhému čtvrtletí vzrostla dokonce o tři čtvrtiny. Kalifornská továrna firmy byla část druhého čtvrtletí uzavřena v rámci opatření proti šíření nového koronaviru.

Tesla, v jejímž čele stojí podnikatel Elon Musk, nyní zvyšuje produkci ve svém kalifornském závodě i v nové továrně v Číně, poznamenala agentura Reuters. Automobilka navíc staví dvě nové továrny – jednu v Německu nedaleko Berlína a druhou v americkém státě Texas.

Finanční výsledky za třetí čtvrtletí by automobilka měla zveřejnit v průběhu tohoto měsíce. Podle agentury AP by mohla Tesla vykázat už pátý čtvrtletní zisk za sebou. Ve druhém čtvrtletí firma vydělala 104 milionů dolarů (zhruba 2,4 miliardy Kč).

Akcie Tesly na výsledky zareagovaly poklesem, po zahájení obchodování na burzách v USA odepisovaly kolem čtyř procent zhruba na 431 dolarů. Analytici to dávají do souvislosti s vozy Model Y a Model 3, u kterých odbyt činil 124.100 proti očekávanému počtu 128.000 v anketě společnosti Refinitiv. Část analytiků očekávala v USA slabší poptávku po autech Model 3 vzhledem k tomu, že byl na trh uveden vůz Model Y.

Zdroj: ČTK

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: AN

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com