Jak vydělat na rozmachu globální 5G sítě?

Jak vydělat na rozmachu 5G sítě?

Fenomén 5G sítě byl široce rozebírán hlavně před několika lety. V současnosti se o něm ale, alespoň ve světě investic, již tolik nemluví. Vzhledem k tomu, že ji ale v roli spotřebitelů máme neustále kolem sebe, se určitě vyplatí zapřemýšlet, zdali se nevyplatí zakoupit akcie některých z technologických společností, které se v tomto odvětví pohybují.

5G síť jako taková je v současnosti dostupná prakticky všude. Její pokrytí se stále rozšiřuje a propagován začíná být i domácí 5G internet. Ten tedy využívá této technologie za pomoci přijímače, díky němuž se mohou pak všichni příslušníci dané domácnosti připojit k internetu.

Vývoj v blízké budoucnosti

V současnosti jsme také svědky fenoménu tzv. „privátních“ 5G sítí. Jejich působení je omezeno a konkrétní zařízení a místo a využívat je mohou například univerzitní kampusy, společnosti v kancelářích či nemocnice. Dva významní hráči na trhu poskytování internetových služeb, LM Ericsson (ERIC) a BT Group (BTGOF) tento týden například spojily své síly, aby v Anglii vybudovaly komerční sítě 5G.

Trend 5G se tedy posouvá neustále vpřed i v současné nejisté době. A to i přesto, že ostatní odvětví kosí následky protipandemických opatření, inflace či růst úrokových sazeb. Potenciál této technologie je tedy nezměrný, na čemž se tedy dá pochopitelně vydělat za pomocí akciových trhů.

Globální vliv 5G sítě

Mnozí experti jsou toho názoru, že 5G síť změní de facto celý svět. Dle očekávání společnosti IOT Analytics dosáhne počet k internetu připojených zařízení do roku 2025 až 27 miliard. Ty navíc budou propojeny v podstatě v reálném čase, k čemuž se pojí často rozebíraný pojem „internet věcí“ (Internet of Things).

Mezi veliké devízy této technologie patří nejen vysoká rychlost, ale také spolehlivost. Umožněny budou například robotické operace či používání autonomních automobilů. Tyto, ještě donedávna nemyslitelné technologie, jsou jasným znakem stability a rychlosti daného připojení. Revoluce 5G dle tvrzení některých odborníků také „vytvoří obrovské příležitosti nejen pro vybrané společnosti, ale také pro jejich akcionáře.“

One comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *