Japonské akcie jsou díky zprávám o vakcíně nejvýše od května 1991

Rozdílové smlouvy Novinky Japonské akcie jsou díky zprávám o vakcíně nejvýše od května 1991

Japonské akcie dnes uzavřely nejvýše od roku 1991. Náladu na trhu zvýšily zprávy o postupu ve vývoji levné vakcíny proti covidu-19 a fakt, že americký prezident Donald Trump pověřil svůj tým, aby zahájil práce na předání moci nově zvolenému prezidentovi Joeu Bidenovi.

Hlavní index japonských akcií Nikkei 225 si připsal 2,50 procenta a den uzavřel na 26.165,59 bodu, což je maximum od května 1991. Nejlépe se vedlo energetice, finančnictví a nemovitostem.

Britsko-švédská farmaceutická společnost AstraZeneca v pondělí oznámila, že její vakcína s účinností až 90 procent půjde levněji vyrobit a snáze přepravovat než vakcíny konkurenčních výrobců Pfizer a Moderna.

Trh sleduje i přípravy na formování nové americké administrativy. Nastupující prezident Joe Biden oznámil, že americké ministerstvo financí povede poprvé žena, a to bývalá šéfka americké centrální banky (Fed) Janet Yellenová.

Index MSCI akcií z Asie a Tichomoří bez Japonska si odpoledne místního času připisoval zhruba 0,2 procenta. Index australské akciové burzy S&P/ASX 200 vzrostl o 1,26 procenta a obchodování uzavřel na 6644,10 bodu, nejvýše skoro za devět měsíců.

Hlavní index jihokorejských akcií Kospi zpevnil o 0,58 procenta na 2617,76 bodu. Akciový index CSI 300, který sleduje obchodování na burzách v Šanghaji a Šen-čenu, ale 0,61 procenta odepsal a skončil na 4974,29 bodu.

Zdroj: ČTK

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: AN

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com