K růstu akciových trhů v USA přispěly stále nízké výnosy z dluhopisů

Rozdílové smlouvy články K růstu akciových trhů v USA přispěly stále nízké výnosy z dluhopisů

K dnešnímu mírnému růstu akciových trhů ve Spojených státech přispěly stále nízké výnosy z vládních dluhopisů i komentáře představitelů americké centrální banky, které zklidňují obavy z inflace. Dařilo se především technologiím. Na devizovém trhu tento týden poprvé změnil směr dolar a začal stoupat.

Index Dow Jones se zvýšil o 0,03 procenta a obchodování zakončil na 34.322,72 bodu. Širší index Standard & Poor’s 500 přidal 0,19 procenta na 4196,06 bodu. Index technologického trhu Nasdaq zpevnil o 0,59 procenta na 13.738 bodu.

Výnosy desetiletých amerických vládních dluhopisů se pohybují pod 1,6 procenta. Když se v předchozích týdnech začaly vinou obav z inflace zvyšovat, poškozovalo to akcie firem, jako jsou Amazon nebo Tesla, které dnes rostly. Automobilka přidala 2,4 procenta a internetový prodejce, který dnes oznámil, že kupuje hollywoodské studio MGM, si připsal 0,2 procenta. Směrem dolů naopak zamířily akcie prodejců léků jako Walgreens, CVS Health a Rite Aid poté, co Amazon sdělil také záměr otevřít v USA své kamenné lékárny.

Zdroj: ČTK

Tagged , ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor: KH

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com