Karlovarský kraj letos rozdělí malým obcím 30 mil., více než loni

Rozdílové smlouvy články, Novinky Karlovarský kraj letos rozdělí malým obcím 30 mil., více než loni

Karlovarský kraj letos rozdělí malým obcím téměř 30 milionů korun v Programu obnovy venkova. Je to přibližně o osm milionů více než v minulém roce. Peníze obce využijí například na opravu komunikací nebo na provoz venkovských prodejen. Letos jde část peněz i na projekty související s nominací Krušnohoří na Seznam světového dědictví UNESCO. Rozdělení dotací musí ještě schválit zastupitelstvo, uvedla Veronika Svobodová z tiskového odboru krajského úřadu.

„Karlovarský kraj prostřednictvím vyhlášeného dotačního titulu podporuje zejména menší obce, které nedosáhnou na dotace z národních a evropských programů, ale výraznou měrou přispívají k rozvoji venkova. A právě nyní, kdy se potýkáme s možnou nastupující hospodářskou krizí v souvislosti s koronavirovou pandemií, patří tyto skupiny žadatelů mezi nejohroženější,“ uvedl radní pro regionální rozvoj Josef Janů (Piráti).

Karlovarský kraj obdržel 173 žádostí o poskytnutí dotace celkem za 50 milionů korun. Část z nich ale musela být kvůli velkému zájmu zkrácena. Jedna byla navíc na základě žádosti žadatele stornována a další dvě pak nesplnily podmínky programu, a proto nebyly zařazeny do hodnocení, uvedla Svobodová.

Na opravy a údržbu venkovské zástavby a občanské vybavenosti dá kraj téměř 16 milionů korun, na rekonstrukci a výstavbu místních komunikací pět milionů korun, na provoz venkovských prodejen více než 920.000 korun, na činnost manažerů mikroregionů a místních akčních skupin necelých pět milionů korun. Na projekty související s úspěšnou nominací hornického regionu Krušnohoří na Seznam světového dědictví UNESCO poskytne kraj tři miliony korun.

Kraj tak přispěje třeba na opravu komunikace v Krásném Jezu, obnovu veřejného osvětlení v Ovesných Kladrubech, výstavbu autobusových zastávek v Dolních Nivách nebo zajištění provozu prodejen v Nové Vsi a Jindřichovicích. Finančně podpoří také vytvoření technické projektové dokumentace pro rozšíření parkovacích míst v Abertamech.

Zdroj: ČTK

Tagged ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: ED

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com