Kdy a jak se Blackberry může stát vhodnou akcí na nákup

blackberry, mobil

Akcie společnosti Blackberry, která je obchodovatelná na burze NYSE, se v lednu výrazně propadly. Není jisté, zda ještě existuje pro investory šance na návrat, akcie typově podobných společností, které minulý týden vzrostly, ale napovídají, že by k tomu mohlo dojít.

V posledním týdnu jsme mohli přihlížet volatilním nárůstům v rámci nejzkratovanějších akcií na trhu vedených společnostmi GameStop, AMC, Koss, SunPower. Akcie GME se vyšplhaly na maximum o více než 300 % v rozpětí několika hodin. Akcie Blackberry jsou tedy také vhodným kandidátem na takové oživení.

Akcie společnosti Blackberry klesly o více než 60 % oproti maximu 27,77 dolarů, kterého dosáhly během 27. ledna, na 10,91 dolarů. V polovině roku 2000 přitom bylo Blackberry hlavní mobilní zařízení pro podnikání. V roce 2007 přišel ale na řadu iPhone od společnosti Apple a akcie Blackberry šly dolů s každou novinkou od Applu víc a víc.

Na cestě jsou ale i záblesky naděje. Slibná nová zařízení a změna zaměření společnosti od hardwaru na software, automobilový průmysl nebo aplikace zaměřené na obnovení růstu, musí přinést své ovoce. Ne všichni se totiž vzdali akcií Blackberry. Například InvestorPlace vidí v Blackberry naději, co se týče softwaru, který se vyplatí. Jedním z hlavních cílů se jeví být partnerství společnosti s Amazonem za účelem vytvoření technologie pro připojená vozidla, to může trvat roky. Dnešní cenový graf podporuje myšlenku, že investoři Blackberry nakonec mohou mít štěstí.

Týdenní graf odhaluje, že hluboká korekce za poslední měsíc by mohla fungovat jako nízký otočný bod v rámci rozvíjejícího se trendu. V současné době jsou akcie v testovací pozici klíčové ceny, trendové linie a podpory Fibonacci od zhruba 8,75 do 9,75 dolarů.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *