Koruna dnes smazala čtvrteční posílení dané zvýšením sazeb ČNB

Rozdílové smlouvy články Koruna dnes smazala čtvrteční posílení dané zvýšením sazeb ČNB

Česká měna dnes smazala čtvrteční posílení dané zvýšením úrokových sazeb Českou národní bankou. K euru koruna ztratila sedm haléřů a kolem 17:00 se obchodovala na 25,06 Kč/EUR, vůči dolaru oslabila o desetník na 22,86 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

České měně podle analytiků k dalšímu posilování chybí optimismus na světových trzích. Koruna se dnes stáhla vůči euru nad 25,05 po vyhodnocení včerejších (čtvrtečních) zpráv z ČNB i zhoršení sentimentu na hlavních trzích,“ podotkl analytik Patria Finance Tomáš Vlk.

Koruně dnes neprospěla data z německé ekonomiky signalizující, že problémy se do Česka ještě přelijí, uvedl hlavní ekonom Next Finance Vladimír Pikora. Česká měna má podle něj sice díky vyšším úrokovým sazbám prostor pro další zisky, ale ve světě chybí optimismus. „Stále jsem k většímu posílení skeptický,“ dodal.

Ve čtvrtek česká měna v reakci na překvapivé oznámení centrální banky prudce posílila. Prolomila psychologickou hranici 25 Kč za euro a krátkodobě se dostala až k 24,88 Kč/EUR. Později odpoledne sice o část zisků přišla, udržela se ale pod 25 Kč/EUR.

Kurz české měny:

  Předchozí závěr Dnes kolem 17:00
Kč/EUR 24,99 25,06
Kč/USD 22,76 22,86

Zdroj: Patria Online

Hodnocení článku

Tagged ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: aneta.prozrova

Jeden komentář ke článku: “Koruna dnes smazala čtvrteční posílení dané zvýšením sazeb ČNB

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com