Koruna se vrátila na nejlepší kurz k euru za sedm let

Rozdílové smlouvy články Koruna se vrátila na nejlepší kurz k euru za sedm let

Česká měna se dnes vrátila na nejsilnější úroveň k euru za zhruba sedm let. K 17:00 zpevnila koruna vůči euru oproti předchozímu závěru o šest haléřů na 25,07 Kč/EUR, což je nejlepší kurz od prosince 2012. Během dneška dokonce v jednu chvíli kurz klesl až na 25,03 Kč/EUR. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online. K dolaru dnes koruna oslabila o tři haléře na 22,79 Kč/USD.

Na silnější úrovni k euru než dnes byla koruna naposledy 31. prosince 2012, kdy kurz činil 25,06 Kč/EUR. Na podobně silnou úroveň jako dnes se ale koruna dostala už letos 15. ledna, kdy se kurz podle Patria Online dostal na 25,08 Kč/EUR.

K dnešnímu posílení koruny vůči euru mohly podle analytika Tomáše Vlka z Patria Finance přispět pozitivní nálada na světových trzích i blížící se zasedání České národní banky (ČNB) k úrokovým sazbám. „Sentiment na hlavních trzích může domácí měně vyhovovat. Zítra (ve čtvrtek) navíc zasedá ČNB, která sice sazby podle nás nezvýší, ale nechá si tuto možnost nadále otevřenou,“ sdělil Vlk.

Kurz české měny:

  Předchozí závěr Dnes kolem 17:00
Kč/EUR 25,13 25,07
Kč/USD 22,76 22,79


Zdroj: Patria Online

Hodnocení článku

Tagged , , , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: aneta.prozrova

2 komentářů ke článku “Koruna se vrátila na nejlepší kurz k euru za sedm let

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com