Kurz dolaru po zprávě o nezaměstnanosti v USA mírně posiluje

Rozdílové smlouvy články Kurz dolaru po zprávě o nezaměstnanosti v USA mírně posiluje

Kurz amerického dolaru ke koši měn mírně roste. Dnešní zpráva o vývoji nezaměstnanosti v USA sice byla slabší, než se čekalo, nicméně její součástí byla i příznivá revize a některé detaily, které naznačily, že plán centrální banky USA (Fed) na urychlení omezování nákupu aktiv a očekávání několikanásobného zvýšení úrokových sazeb v příštím roce zůstávají nezměněny.

Kolem 18:10 SEČ dolarový index, který sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, rostl o téměř 0,1 procenta na 96,2 bodu. Kurz eura vůči dolaru zůstal beze změny na 1,1306 USD. Dolar k jenu klesal o 0,23 procenta na 112,95 JPY. Euro vůči jenu oslabovalo o 0,3 procenta na 127,61 JPY.

Americké ministerstvo práce dnes oznámilo, že míra nezaměstnanosti ve Spojených státech v listopadu klesla na 4,2 procenta z říjnové hodnoty 4,6 procenta, a dostala se tak nejníže od loňského února, tedy od doby před pandemií. Ekonomika vytvořila kolem 210.000 pracovních míst, analytici však čekali zvýšení počtu pracovních míst až o 550.000.

Zdroj: ČTK

Tagged , , , ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com