Libra reaguje na vyhlášení předčasných voleb ve Velké Británii oslabením

Rozdílové smlouvy články Libra reaguje na vyhlášení předčasných voleb ve Velké Británii oslabením

Zatímco zpráva o zamítnutí brexitu bez dohody poslala britskou libru na desetiletá maxima, vyhlášení předčasných voleb vneslo na trh pětitýdenní nejistotu.

Přesně tak dlouho totiž bude trvat kampaň před hlasováním o složení dolní komory britského parlamentu. Průzkumy zatím dávají mírný náskok konzervativcům Borise Johnsona, ale zároveň ukazují, že voličská základna je v těchto týdnech naprosto nevyzpytatelná. Volby nakonec mohou dopadnout jakkoli.

Tato nejistota už se stihla promítnout do směnného kursu britské libry. Ta ještě před necelým měsícem dosahovala vůči americkému dolaru desetiletých maxim, když jedna libra stála 1,3 dolaru. V posledních dnech však už stihla o dvě procenta oslabit.

Pro samotné investory není až tak důležité, která strana nakonec ve volbách zvítězí, nýbrž to, jaký bude dopad volebního výsledku na finální dohodu o vystoupení Velké Británie z Evropské unie. Přitom ale podle jejich současných očekávání dává větší šanci na hladký brexit vítězství toryů. Pokud volby skončí jejich triumfem, mohla by se podle analytiků libra vrátit na trajektorii růstu.

Hodnocení článku

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: aneta.prozrova

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com