Makléřská firma Webull získala dalších 150 milionů USD

Rozdílové smlouvy články, Novinky Makléřská firma Webull získala dalších 150 milionů USD

Makléřská společnost Webull, za kterou je čínský kapitál a která je konkurentem americké platformy Robinhood Markets, si od investorů zajistila dalších 150 milionů dolarů (3,2 miliardy Kč) na provoz a další rozvoj. Její hodnota tím vystoupila nad miliardu USD. S odkazem na své zdroje to dnes uvedla agentura Bloomberg. Webull provozuje jedny z nejrychleji rostoucích obchodních platforem pro drobné investory ve Spojených státech.

Firma, kterou založil Wang An-čchüan z čínské společnosti Alibaba Group Holding, těží z vysokého růstu zájmu drobných investorů o investice na akciových trzích. Společnost Webull se přitom stylizovala do role platformy, kam se mohou odebrat ti, kteří nejsou spokojeni s Robinhoodem. Ten totiž spolu s některými dalšími makléřskými společnostmi v lednu omezil obchody s akciemi GameStop a dalších firem, které se staly terčem koordinovaných nákupů a u kterých se prudce rozkolísal kurz.

Lednový postup Robinhoodu rozladil klienty a vyvolal kritiku ze strany některých amerických politiků. Šéf Robinhoodu Vlad Tenev ale rozhodnutí firmy obhajoval jako nezbytný krok, protože situace zvýšila nároky na finanční hotovost a platby třetím stranám, jako jsou vypořádací centra. O situaci bude jednat výbor amerického Kongresu a Tenev je jedním z těch, kteří byli předvoláni.

Podobně jako Robinhood i Webull nabízí obchodování s akciemi zdarma. Čínský podnik se ale snaží rozlišit propracovanějšími investičními nástroji a lepší zákaznickou podporou, poznamenal Bloomberg.

Na konci loňského roku Webull tvrdil, že dostává v průměru 850 žádostí denně o převod klientských účtů od jiných amerických makléřských firem. Odhaduje se, že asi polovina z těchto žádostí přicházela od klientů Robinhoodu. Na konci ledna, kdy byl Robinhood za svůj postoj ke kauze GameStop už pod palbou kritiky, Webull oznámil, že počet žádostí o otevření účtu se proti sedmidennímu průměru zvýšil o 1548 procent.

Wang založil v roce 2016 firmu Fumi Technology, což byl mateřský podnik společnosti Webull. Z Alibaby předtím odešel, aby pomohl s vedením finanční odnože technologické společnosti Xiaomi, než se osamostatnil. Ještě v prosinci měl ve firmě Webull asi 35procentní podíl, fondy spojené s Xiaomi držely minimálně 14 procent, zatímco čínská společnost pro správu majetku Noah Holdings měla kolem devíti procent. Kteří investoři poskytli nyní 150 milionů dolarů, není jasné.

Zdroj: ČTK

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor: AH

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com