Míra nezaměstnanosti v EU zůstala v lednu na minimu 6,6 procenta

Rozdílové smlouvy Novinky Míra nezaměstnanosti v EU zůstala v lednu na minimu 6,6 procenta

Míra nezaměstnanosti v zemích Evropské unie zůstala v lednu na rekordním minimu 6,6 procenta. Jde o údaj za 27 zemí, tedy bez Velké Británie. V samotné eurozóně činila míra nezaměstnanosti 7,4 procenta a nadále je na minimu od května 2008. Uvedl to dnes evropský statistický úřad Eurostat.

Ve 27 zemích unie bylo v lednu bez práce téměř 14,09 milionu lidí, z toho 12,18 milionu v eurozóně. Proti předchozímu měsíci počet nezaměstnaných v unii klesl o 16.000, v zemích platících eurem pak o 1000. Meziročně se počet nezaměstnaných snížil v EU zhruba o 746.000, v eurozóně o 593.000.

Z jednotlivých členských zemí unie měla nejnižší míru nezaměstnanosti podle Eurostatu Česká republika, a to dvě procenta. V Polsku činila 2,9 procenta a v Nizozemsku tři procenta. Naopak nejvyšší nezaměstnanost má Řecko, kde podle posledních dostupných údajů z listopadu bylo nezaměstnaných 16,5 procenta práceschopného obyvatelstva, a pak Španělsko, kde činí míra nezaměstnanosti 13,7 procenta.

Meziročně klesla míra nezaměstnanosti v EU o 0,3 procentního bodu, v měnové unii pak o 0,4 procentního bodu. Míra nezaměstnanosti se meziročně snížila v 19 členských zemích, ze kterých jsou údaje k dispozici. V Německu a Rumunsku zůstala beze změny.

Zdroj: ČTK

Hodnocení článku

Tagged , , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: J.A.

Jeden komentář ke článku: “Míra nezaměstnanosti v EU zůstala v lednu na minimu 6,6 procenta

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com