Monetární politika centrálních bank posiluje hodnotu zlata

Rozdílové smlouvy články Monetární politika centrálních bank posiluje hodnotu zlata

Centrální banky napříč světem plánují uvolňovat svou monetární politiku. S největší pravděpodobností bude tedy docházet ke snižování úrokových sazeb a výnosů vládních dluhopisů.

Je však otázkou, zda taková opatření přinesou kýženou podporu globálního růstu. Vlády tak mohou přistoupit také k různým fiskálně-expanzivním opatřením. S tím souvisí také riziko snižujících se hodnot předních světových měn (především dolaru), což hraje do karet pro hodnotu různých komodit. 

Výrazné oživení již od konce roku 2018 zažívá zlato. Jeho hodnota se nyní pohybuje kolem 1 400 USD/unci, přičemž ještě na začátku roku 2017 se jeho hodnota pohybovala kolem 1 150 USD/unci. Předpokládaný pokles výnosu dluhopisů a rostoucí inflace tak zřejmě poženou hodnotu zlata dál vzhůru. Růst se dá očekávat také u hodnoty stříbra, které je v současnosti ke zlatu na 26letém minimu.

Další z komodit, od níž lze očekávat růst je měď, a to nejen z výše uvedených důvodů, ale také z důvodu rostoucí poptávky. Měď je totiž jednou z klíčových komodit nezbytných pro rozvoj elektrifikace a moderních infrastruktur.

Hodnocení článku

Tagged , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: katerina.stejskalova

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com