Na rozvoj cestovního ruchu a bezbariérové domy má MMR 100 milionů korun

Rozdílové smlouvy Novinky Na rozvoj cestovního ruchu a bezbariérové domy má MMR 100 milionů korun

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) vyhlásilo výzvy na podporu cestovního ruchu a odstraňování bariér v budovách. Celkem v nich na tyto programy z národních dotací vydá 100 milionů korun. V cestovním ruchu jde například o vybavenost turistických nebo lyžařských tras. ČTK to dnes sdělil mluvčí MMR Vilém Frček. Žádosti je možné podávat do začátku února 2020.

„Národní program podpory cestovního ruchu je zaměřen na prodloužení turistické sezony v regionech, zvýšení jejich konkurenceschopnosti a rozprostření turistů i mimo nejnavštěvovanější místa České republiky,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO). Na podporu cestovního ruchu MMR v aktuální výzvě vyčlenilo 90 milionů korun.

O dotaci mohou žádat například obce, podnikatelské subjekty, církve nebo neziskové organizace, které provozují aktivity v cestovním ruchu. Dotace tvoří nejvýše polovinu nákladů projektu, maximálně však pět milionů korun. Projekt by měl být dokončen do konce roku 2021.

„Očekáváme nápadité a účelné projektové záměry s hospodárným rozpočtem zaměřené například na vybavenost turistických tras vybudováním odpočívadel, hygienického zázemí nebo naučných panelů. Dále na vybavenost a úpravu lyžařských tras, zavedení navigačních a informačních systémů nebo modernizaci doprovodné infrastruktury v kempech,“ uvádí dále MMR.

Program pro odstraňování bariér v budovách podpoří odstraňování bariér v městských a obecních úřadech a v domech s pečovatelskou službou. V aktuální výzvě je k dispozici deset milionů korun.

Zdroj: ČTK

Tagged , , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: J.A.

Jeden komentář ke článku: “Na rozvoj cestovního ruchu a bezbariérové domy má MMR 100 milionů korun

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com