Nejlepší částí metropole pro podnikání byla za deset let Praha 2

Rozdílové smlouvy články Nejlepší částí metropole pro podnikání byla za deset let Praha 2

Nejlepším místem pro podnikání v hlavním městě byla v uplynulých deseti letech městská část Praha 2. Na dalších místech se umístily městské části Praha 22 a Praha 7. Vyplývá to z výzkumu Město pro byznys desetiletí agentury Datank. ČTK o tom dnes informoval mluvčí soutěže David Pavlát.

Vítězná Praha 2 skončila v hodnocení během uplynulé dekády třikrát první, jednou druhá a jednou třetí. Podle organizátorů má vyrovnané výsledky v části výzkumu, který se věnuje podnikatelskému prostředí, tak v druhé části, která se zabývá přístupem veřejné správy. Praha 2 v hodnocení boduje především vysokým počtem podnikatelů a firem. Hodnotitelé ocenili širokou nabídku úředních hodin nebo informacemi pro podnikatele na webových stránkách.

Druhá městská část Praha 22, jejíž centrum tvoří Uhříněves, má podle organizátorů pravidelně vysoký nárůst počtu podnikatelských subjektů, obyvatel a také bytové výstavby. U třetí Prahy 7 analytici pravidelně oceňují vysoký počet podnikatelů nebo kvalitu elektronické komunikace.

Do výzkumu je automaticky zapojeno 205 měst s rozšířenou působností a 22 městských částí Hlavního města Praha. Cílem srovnání je podle organizátorů vytvořit diskusní platformu na téma možností podpory malého a středního podnikání ze strany samospráv.

Zdroj: ČTK

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: AP

Jeden komentář ke článku: “Nejlepší částí metropole pro podnikání byla za deset let Praha 2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com