Pákistánské vládní dluhopisy hitem měsíce listopadu

Rozdílové smlouvy Novinky Pákistánské vládní dluhopisy hitem měsíce listopadu

Globální investoři vzali pákistánský trh s dluhopisy útokem. V listopadu nakoupili bondy za téměř 650 milionů dolarů.

Jen během listopadu tak překonali objem financí, který do pákistánských dluhopisů investoři nalili za poslední čtyři roky. Za bezprecedentním zájmem o pákistánské bondy stojí dva klíčové faktory. Prvním je zdvojnásobení základní úrokové sazby centrální banky, která dosáhla 13,25 procenta. To je suverénně nejvyšší úroveň v celé Asii.

Druhou příčinou je příslib pákistánské vlády, že podnikne reformní kroky ke zlepšení stavu tamních veřejných financí. A to v součinnosti s Mezinárodním měnovým fondem. Ten dal pákistánské vládě už počátkem listopadu dobrozdání k vydání dluhopisů v objemu až do výše 3,6 procenta HDP. Ostatně jsou to právě vládní bondy, do kterých investoři své zdroje nasměrovaly.

Pětapadesátiprocentní podíl mají investoři z USA, čtyřiačtyřicet procent investic pak přišlo z Velké Británie. Zbylé procento pak z ostatních zemí. Splatnost nově emitovaných obligací je stanovena na jeden rok, což zřejmě pro investory představuje přijatelné riziko vzhledem k výnosu.

Zdroj: CETA

Hodnocení článku

Tagged , , , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: aneta.prozrova

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com