Největší evropská pojišťovna Allianz dosáhla rekordního zisku

Rozdílové smlouvy články Největší evropská pojišťovna Allianz dosáhla rekordního zisku

Největší evropská pojišťovna Allianz v loňském roce zvýšila provozní zisk o tři procenta na rekordních 11,9 miliardy eur (zhruba 300 miliard Kč). Oznámila to dnes firma, která působí rovněž v České republice.

Provozní zisk se nacházel v blízkosti horní hranice cílového rozpětí banky, které činilo 11 miliard až 12 miliard eur. „Rok 2019 byl pro skupinu Allianz dalším úspěšným rokem s rekordními výsledky,“ uvedl šéf podniku Oliver Bätte. V letošním roce hodlá Allianz dosáhnout provozního zisku v rozpětí od 11,5 miliardy do 12,5 miliardy eur.

Vedení podniku dnes navrhlo zvýšení dividendy o téměř sedm procent na 9,6 eura na akcii. Ve čtvrtek firma oznámila, že letos hodlá nakoupit zpět vlastní akcie v hodnotě až 1,5 miliardy eur.

Čistý zisk rozdělitelný mezi akcionáře podniku se v loňském roce zvýšil o šest procent na 7,9 miliardy eur. V samotném čtvrtém čtvrtletí meziročně vzrostl o téměř deset procent na 1,86 miliardy eur. Překonal tak očekávání analytiků, kteří jej odhadovali na 1,67 miliardy eur, napsala agentura Reuters.

Na český trh vstoupila Allianz v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Její podíl na trhu činí zhruba deset procent.

Zdroj: ČTK

Hodnocení článku

Tagged , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: aneta.prozrova

2 komentářů ke článku “Největší evropská pojišťovna Allianz dosáhla rekordního zisku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com