Výrobci hraček Mattel klesly tržby, zisk ale překonal odhady

Rozdílové smlouvy Novinky Výrobci hraček Mattel klesly tržby, zisk ale překonal odhady

Americkému výrobci hraček Mattel ve čtvrtém čtvrtletí klesly tržby meziročně o 3,3 procenta na 1,47 miliardy dolarů (33,6 miliardy Kč). Firma uvedla, že v Severní Americe prodala v důležitém předvánočním období méně panenek Barbie a American Girl. Zisk na akcii se ale zvýšil na 11 centů, zatímco analytici čekali tři centy. V reakci na to výrazně zpevnily akcie podniku.

Hlavní zásluhu na čtvrtletním výsledku Mattelu má jeho úsporný program. Společnost nejenže splnila záměr ušetřit za loňský rok 650 milionů dolarů, ale o 35 procent jej překonala.

Generální ředitel Ynon Kreiz, který je ve funkci od roku 2018, se snaží zlepšit ziskovost snižováním počtu pracovních míst, uzavíráním výrobních továren a snižováním počtu vyrobených produktů. Mattel očekává, že v letošním roce uspoří dalších 50 milionů dolarů díky uzavření čtyř továren v Asii, Mexiku a v Kanadě, řekl Kreiz agentuře Reuters.

Nepříznivý vývoj prodeje má částečně na svědomí konkurenční společnost Hasbro, která od Mattelu v roce 2014 převzala práva na výrobu panenek podle disneyovských filmů o princeznách.

Zdroj: ČTK

Tagged ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: J.A.

Jeden komentář ke článku: “Výrobci hraček Mattel klesly tržby, zisk ale překonal odhady

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com