Německé úřady provedly razii kvůli daňovým podvodům s akciemi

Rozdílové smlouvy články Německé úřady provedly razii kvůli daňovým podvodům s akciemi


Německé úřady provedly razii v případu daňových podvodů s akciemi. O úterní akci, jíž se zúčastnilo 170 úředníků a 11 státních zástupců, dnes informovala generální prokuratura ve Frankfurtu nad Mohanem. Vyšetřovatelé podezřívají šest mužů a jednu ženu, že německý stát připravili prostřednictvím takzvaných cum-ex akciových obchodů o miliony eur, napsala agentura DPA.

Úředníci prohledali 19 bytů a obchodních prostor ve spolkových zemích Hesensko, Dolní Sasko, Bádensko-Württembersko a Bavorsko. Celková škoda pro stání pokladnu se podle prokuratury vyšplhala až na 51 milionů eur (1,3 miliardy Kč).

Razie je jen dalším dějstvím celoevropské aféry kolem cum-ex akciových transakcí, o níž média začala hojně informovat loni na podzim. Tehdy vyšlo najevo, že kvůli dírám v zákonech připravili finančníci evropské státy v čele s Německem o desítky miliard eur.

Při transakcích cum-ex si investoři v době rozhodné pro výplatu dividendy mezi sebou rychle vyměňují akcie s nárokem a bez nároku na dividendu, takže finanční úřady ztrácejí přehled, kdo v které chvíli akcii skutečně vlastní. Následně pak mohou obě zúčastněné strany zažádat úřady o vrácení srážkové daně z dividendy, i když ve skutečnosti byla odvedena jen jednou. Německo se cum-ex obchodům pokusilo učinit přítrž změnou zákona v roce 2012.

Zdroj: ČTK

Hodnocení článku

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: Marketa Fryckova

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com