Německý průmysl rostl více, než se čekalo

Rozdílové smlouvy Novinky Německý průmysl rostl více, než se čekalo

Listopadová čísla německé průmyslové produkce překvapila analytiky. Dostavil se největší meziměsíční růst za posledních osmnáct měsíců.

Průmyslová produkce v listopadu meziměsíčně vzrostla o 1,1 procenta, a téměř o půl procentního bodu tak překonala očekávání analytiků. Spolkový statistický úřad rovněž revidoval říjnový pokles, který nebyl tak hluboký, jak se původně zdálo. Dá se tedy říci, že německý průmysl vykazuje náznaky zotavení, nicméně až další měsíce ukáží, zda k němu skutečně došlo. „To jsou dvě dobré zprávy v jedné,“ uvedl pro agenturu Reuters Jens-Oliver Niklasch z banky LBBW.

Horší zprávy ale přišly z německého exportu. Ten se v listopadu snížil oproti říjnu o 2,3 procenta. Import klesl jen o půl procenta, přesto Německo vykázalo přebytek zahraničního obchodu převyšující osmnáct miliard eur.

Za poklesem vývozu stojí především oslabení zahraniční poptávky, které je podtrženo přetrvávající nejistotou ohledně budoucí obchodní dohody mezi Velkou Británií a zbytkem Evropské unie. Navíc se začínají projevovat přísnější požadavky na emise skleníkových plynů automobilů, což významně postihuje celý sektor automotive. Německá ekonomika by si jako celek měla udržet za rok 2019 mírní hospodářský růst.

Hodnocení článku

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: J.A.

Jeden komentář ke článku: “Německý průmysl rostl více, než se čekalo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com