DIHK: Německý autoprůmysl nahlíží na budoucnost pesimisticky

Rozdílové smlouvy Novinky DIHK: Německý autoprůmysl nahlíží na budoucnost pesimisticky
 

Německému automobilovému průmyslu hrozí propad do hluboké krize. Automobiloví výrobci a dodavatelé oslovení Německou průmyslovou a obchodní komorou (DIHK) hodnotí současnou situaci jako vůbec nejhorší za deset let. Jejich pesimismus sílí už čtvrtý měsíc a nejnověji vykázal navíc prudký propad, napsala agentura DPA, která má průzkum komory k dispozici.

Současné obchody označilo za dobré jen 22 procent firem, podle 55 procent jsou uspokojivé a 23 procent je vidí jako špatné. Rozdíl mezi kladnými a zápornými odpověďmi tak činí minus jeden procentní bod. Ve srovnání s předchozí anketou DIHK to znamená pokles o 17 procentních bodů. Celých 35 procent dotazovaných firem ohodnotilo svá očekávání pro příštích 12 měsíců jako špatná nebo horší.

Automobilový průmysl se nachází v období zásadních změn. Stojí před nutností investovat miliardy do rozvoje nových technologií typu elektromobility, mimo jiné proto, aby dodržel přísné předpisy Evropské unie. Zároveň se mnohé firmy potýkají s poklesem výnosů kvůli oslabení světových automobilových trhů a podobně jako ostatní sektory čelí nejisté situaci v mezinárodním obchodu. Sáhnout ale mnozí výrobci mohou na vysoké výnosy zrealizované v uplynulých letech konjunktury.

Německá ekonomika je největší v Evropě a je na ní závislá mimo jiné i řada českých podniků, přičemž automobilový průmysl je pro obě země klíčový. DIHK představí podrobnosti svého průzkumu 29. října.

Zdroj: ČTK

Tagged , , , ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor: AH

2 komentářů ke článku “DIHK: Německý autoprůmysl nahlíží na budoucnost pesimisticky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com