Německý řetězec restaurací Vapiano je v platební neschopnosti

Rozdílové smlouvy články Německý řetězec restaurací Vapiano je v platební neschopnosti

Německý řetězec restaurací Vapiano se dostal do platební neschopnosti, oznámilo dnes vedení firmy. Řetězci, který se specializuje na italskou kuchyni a který byl dlouhodobě v problémech, nakonec poslední ránu zasadila epidemie onemocnění způsobeného novým koronavirem. Kvůli ní se podniku dramaticky propadly tržby.

„Dosud muselo kvůli omezením způsobeným nemocí COVID-19 zavřít téměř všech 230 našich restaurací,“ uvedla společnost, která má jen ve spolkové republice 55 provozoven. I když jí nyní tržby klesly téměř na nulu, musí stále platit zaměstnance i nájmy. V důsledku toho se dostala do platební neschopnosti.

Vapiano věří, že by se mu definitivní insolvenci mohlo ještě podařit odvrátit, pokud se mu rychle dostane pomoci od německé vlády. Ta počítá s tím, že firmám, které v důsledku epidemie čelí vážným problémům, pomůže.

Řetězec restaurací nabízí italskou kuchyni, kde si hosté jídlo objednávají přímo u kuchaře a mohou sledovat, jak se jejich pizza nebo těstoviny připravují. Restaurace Vapiano jsou i v Praze.

Zdroj: ČTK

Hodnocení článku

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: aneta.prozrova

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com