Odbyt smartphonů v Číně může za čtvrtletí klesnout až o polovinu

Rozdílové smlouvy články Odbyt smartphonů v Číně může za čtvrtletí klesnout až o polovinu

Prodej chytrých telefonů v Číně by v prvním čtvrtletí mohl meziročně klesnout až o polovinu, odhaduje společnost Canalys. Kvůli šíření nového typu koronaviru tam totiž mnoho obchodů zavřelo a výroba se po novoročním volnu, které bylo prodlouženo kvůli epidemii, ještě plně neobnovila. Celosvětově produkce chytrých telefonů v první mčtvrtletí klesne o 12 procent, uvedla dnes analytická společnost TrendForce.

Zatímco Canalys odhaduje pokles odbytu chytrých telefonů v Číně na polovinu, výzkumná společnost IDC zde očekává v prvním kvartálu 30procentní snížení. Výrobci budou nuceni zrušit anebo odložit uvedení nových produktů, uvedla dále Canalys.

Co se týče celosvětové produkce, TrendForce snížil o deset procent očekávanou produkci iPhonů společnosti Apple na 41 milionů kusů a o 15 procent výstup čínské společnosti Huawei na 42,5 milionu chytrých telefonů.

Apple minulý týden oznámil, že jeho obchody v Číně zatím zůstanou zavřené a jeho dodavateli Foxconnu úřady zatím nepovolily obnovení provozu v továrně v jihočínském městě Šen-čen, kde se mají vyrábět letošní modely iPhonů. Částečně běží provoz v továrně Foxconnu ve městě v Čeng-čou na severu země.

Společnost Huawei, největší čínský prodejce mobilních telefonů, uvedl, že jeho výroba „běží normálně“. Agentura Reuters nicméně připomíná, že Huawei silně závisí – stejně jako jeho domácí konkurenti – na třetích stranách, na smluvních výrobcích.

Trojice čínských společností Xiaomi, Huawei a Oppo měla v prvním pololetí uvést nové produkty. Oppo agentuře Reuters sdělila, že „výrobní kapacita může být zaručena“ díky továrnám v zahraničí. Xiaomi na dotazy Reuters zatím nereagovala.

Největšího světového výrobce mobilních telefonů, jihokorejskou společnost Samsung Electronics, zasáhlo šíření koronaviru nejméně, protože nejvíce vyrábí ve Vietnamu a v Indii, vyplývá ze zprávy společnosti TrendForce. Ta snižuje výhled jeho výroby za čtvrtletí o tři procenta na 71,5 milionů chytrých telefonů.

Zdroj: ČTK

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: aneta.prozrova

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com