Microsoft obdržel licenci na dodávky softwaru firmě Huawei

Rozdílové smlouvy články Microsoft obdržel licenci na dodávky softwaru firmě Huawei

Americký softwarový gigant Microsoft obdržel od vlády Spojených států licenci na dodávky softwaru čínskému výrobci telekomunikačních zařízení Huawei Technologies. Oznámila to firma. Washington v květnu zařadil Huawei na černou listinu, což znamená, že americké podniky potřebují zvláštní povolení, pokud chtějí této čínské firmě dodávat své produkty.

„Americké ministerstvo obchodu 20. listopadu schválilo žádost Microsoftu o licenci na vývoz sériového softwaru firmě Huawei,“ sdělil agentuře Reuters mluvčí Microsoftu.

Ministerstvo tento týden potvrdilo, že začalo udělovat některým firmám omezené licence pro obchodování s Huawei. V pondělí resort potřetí prodloužil takzvanou dočasnou všeobecnou licenci, která umožňuje limitované obchodování s Huawei, bez něhož se neobejdou operátoři provozující komunikační sítě na americkém venkově.

Čínský technologický gigant, který je zároveň druhým největším výrobcem chytrých telefonů na světě, čeká především na to, zda licenci dostane Google, který by pak mohl dodávat svůj operační systém Android a aplikace do nových přístrojů Huawei.

Spojené státy čínskou firmu obviňují z krádeží technologií a špionáže pro Peking, což Huawei popírá. Washington společnost také vyloučil z budování mobilních sítí páté generace (5G) a ke stejnému postupu vybízí i své spojence.

Zdroj: ČTK

Tagged , ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor: AP

Jeden komentář ke článku: “Microsoft obdržel licenci na dodávky softwaru firmě Huawei

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com