Průmyslovou výrobu v Německu utlumily přerušené dodavatelské řetězce

Rozdílové smlouvy Novinky Průmyslovou výrobu v Německu utlumily přerušené dodavatelské řetězce

Průmyslovou výrobu v Německu v srpnu utlumily přerušené dodavatelské řetězce. Ve srovnání s červencem výroba klesla o čtyři procenta, což je výrazně více, než se čekalo. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad. Zvláště trpí automobilový sektor.

Analytici v anketě agentury Reuters odhadovali, že se výroba v srpnu sníží o 0,4 procenta. Červencový růst průmyslové výroby o 1,3 procenta ještě očekávání překonal. Produkce automobilů a automobilových součástek se ve srovnání s červencem snížila o 17,5 procenta. Německým automobilkám se od začátku roku jen s obtížemi daří uspokojovat vyšší poptávku po pandemii vinou nedostatku mikročipů.

Dnešní zpráva přichází poté, co ve středu zveřejněné údaje ukázaly na větší pokles průmyslových objednávek, než se čekalo. V srpnu se objednávkové knihy zaplnily méně kvůli slabší poptávce ze zahraničí. Předtím dva měsíce po sobě nezvykle silně rostly.

Podle analytiků je ale výhled na září příznivý. Hospodářský institut Ifo očekává, že se výroba minulý měsíc opět zvýšila. „Objednávkové knihy jsou stále plné, problémy v tuto chvíli způsobují pouze dodávky materiálu, které poněkud tlumí výrobní plány,“ citovala agentura Reuters ekonoma Ifo Klause Wohlrabeho.

Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.

Zdroj: ČTK

Tagged , ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor: MKR

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com