Produkce oceli v Číně má být letos rekordní, příští rok klesne

Rozdílové smlouvy Novinky Produkce oceli v Číně má být letos rekordní, příští rok klesne

Produkce oceli v Číně by v letošním roce měla stoupnout na rekordních 988 milionů tun, příští rok ale klesne na 981 milionů tun. Uvedl to prezident čínského vládního institutu pro plánování a výzkum v metalurgickém průmyslu Li Sin-čchuang. Čína je největším producentem oceli na světě.

Poptávka po oceli se má letos zvýšit o 7,3 procenta na 886 milionů tun. Příští rok však o 0,6 procenta klesne.

Spotřeba v roce 2019 je vyšší, než se čekalo, hlavně díky rychle rostoucím investicím do infrastruktury a rozvoje realitního sektoru, zatímco průmyslová produkce je obecně stabilní,“ uvedl Li.

Z jednotlivých sektorů v Číně nejvíce oceli spotřebuje stavebnictví, kde se má letos poptávka zvýšit o 11,2 procenta. Příští rok se ale sníží o 0,6 procenta.

Li také nyní vyzval k další rozsáhlé konsolidaci oceláren v Číně. Upozornil, že China Baowu Group nyní přebírá podíl v Maanshan Iron & Steel.

Vysoký růst produkce oceli v letošním roce vyvolal nervozitu kvůli roky trvajícím snahám Číny omezit svoji nadměrnou kapacitu. V listopadu tak čínská Národní rozvojová a reformní komise a další vládní úřady zahájily společné vyšetřování, jak jsou na tom zdejší ocelárny s kapacitou produkce. Některé totiž produkují více, což zůstává velkým problémem, uvedl Li. „Není to racionální, udržitelné a v souladu s požadavky na ochranu životního prostředí,“ dodal.

Poptávka po železné rudě by se v roce 2020 měla snížit na 1,225 miliardy tun z letošních 1,264 miliardy tun. Loni Čína spotřebovala 1,06 miliardy tun rudy, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com