Rakouská Erste, která vlastní Českou spořitelnu, ztrojnásobila čtvrtletní zisk

Rozdílové smlouvy články Rakouská Erste, která vlastní Českou spořitelnu, ztrojnásobila čtvrtletní zisk

Rakouská bankovní skupina Erste Group, která vlastní Českou spořitelnu, v prvním pololetí více než ztrojnásobila čistý zisk na 918 milionů eur (23,4 miliardy Kč) z 294 milionů eur před rokem. Oznámila to dnes ve své tiskové zprávě. Erste Group těžila z dobrých provozních výsledků i z nižších nákladů na rizika. Upozornila nicméně, že další vývoj bude z velké části záviset na postupu pandemie covidu-19.

„Vzhledem k tomu, že jsme banka úzce propojená s reálnou ekonomikou, současný makroekonomický vzestup se přímo odráží v naší rozvaze. Solidní situace v oblasti výnosů, stabilní náklady a výrazně nižší objem rizikových rezerv ve srovnání s koronavirovým rokem 2020 přispěly k jasnému zlepšení našich pololetních výsledků,“ uvedl finanční ředitel Stefan Dörfler.

Provozní zisk se meziročně zvýšil o 24 procent na 1,69 miliardy eur, mimo jiné díky růstu příjmů z úroků a z poplatků. Náklady na rizika naopak téměř o 90 procent klesly a dostaly se na 83 milionů eur.

Zdroj: ČTK

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor: KH

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com