Banka HSBC díky snížení rezerv na ztrátové úvěry více než zdvojnásobila zisk

Rozdílové smlouvy články Banka HSBC díky snížení rezerv na ztrátové úvěry více než zdvojnásobila zisk

Největší britská banka HSBC ve druhém čtvrtletí více než zdvojnásobila zisk před zdaněním na 5,6 miliardy USD (120,3 miliardy Kč) z loňských srovnatelných 2,6 miliardy USD. Hospodaření banky, která se zaměřuje na Asii, podpořila mnohem lepší situace u špatných úvěrů. HSBC, která je podle objemu aktiv největší bankou v Evropě, to uvedla v dnešním sdělení.

Analytici očekávali zisk 5,6 miliardy USD. Díky zlepšení hospodářské situace mohla HSBC uvolnit téměř 300 milionů USD z rezerv na ztrátové úvěry. Loni ve druhém čtvrtletí naopak rezervy téměř o 4,2 miliardy USD zvýšila.

Banka se také rozhodla vyplatit prozatímní dividendu sedm centů na akcii, protože vývoj na trhu s úvěry se zlepšuje a britská centrální banka zrušila omezení pro výplatu dividend. Za celý letošní rok HSBC předpokládá, že na výplatu dividend použije 40 až 55 procent svého zisku.

HSBC v letošním roce zahájila restrukturalizaci, jejímž cílem je zaměřit podnikání na asijský trh, který má hlavní podíl na jejím zisku. Banka chce mít ve správě více majetku bohatých asijských klientů. V květnu HSBC prodala 90 poboček v USA a o několik týdnů později dokončila odchod z neziskových služeb drobného bankovnictví ve Francii. Od začátku letošního roku také podle médií snížila počet zaměstnanců o 3500.

Zdroj: ČTK

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor: AH

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com